Kajakowe Mistrzostwa

Najstarszy profesjonalny tor regatowy w Polsce w Brdyujściu  w dniach 6-8.08.2021 był  areną  Mistrzostw Polski juniorów i Olimpiady Młodzieży w kajakarstwie . To na takich zawodach mistrzowskich pojawiają się następcy naszych medalistów Olimpijskich.

Oczywiście startowali na tych Mistrzostwach  reprezentanci naszego klubu. Bardzo dobrze  popłynęła nasza dwójka juniorek na dystansie 5000 metrów w składzie  Ania Tarasiuk i  Wiktoria  Makulska   które po pasjonującej walce  zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski .

Na dystansie 1000 m  nasze dziewczyny wywalczyły V miejsce.

Na Olimpiadzie Młodzieży   Bartosz Sarol na dystansie 1000 metrów  popłynął bardzo  dobrze  i wywalczył VI miejsce w finale A  oraz  I miejsce w finale B na dystansie 500m.  Wyniki te dały mu powołanie na obóz Kadry Narodowej przed Pucharem nadziei Olimpijskich.  Dobrze popłynęła dwójka Kamil Afeltowicz z Antonem Serensenem na dystansie 1000 m kończąc wyścig  na III m. w finale B.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom wyników i życzymy udanego startu na wrześniowych Mistrzostwach Polski w maratonie kajakowym.