Łucznictwo

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami z życia sekcji, informacjami o wydarzeniach sportowych z udziałem naszych zawodników oraz z wynikami sportowymi naszych łuczników.
Łucznictwo to letni sport olimpijski dlatego też przez większość roku trenujemy na otwartych torach łuczniczych zlokalizowanych na terenie OŚRODKA SPORTOWEGO „ZAŁOGOWA” w Gdańsku przy ul. Załogowej 1.

Do dyspozycji mamy 30 stanowisk łuczniczych do treningu, oraz możliwość organizowania zawodów na 40 stanowisk  przy zachowaniu równoległej możliwości rozgrzewania się na 20 stanowiskach  oraz zaplecze szatniowe magazynowe itd.

Strzelamy na odległość od 20 do 90  metrów. W okresie jesiennym i zimowym , zazwyczaj od 15.10 do 31.03 trenujemy na naszej sali w ośrodku „Załogowa”.

Do dyspozycji mamy 10 stanowisk łuczniczych i możliwość strzelania na odległości do 30 metrów.
W okresie jesienno-zimowym dużo czasu poświęcamy na treningi ogólnorozwojowe, gry sportowe oraz treningi na poprawę siły i ogólnej sprawności fizycznej .Wszystkie treningi ogólnorozwojowe łącznie z treningiem siłowym prowadzimy na naszym ośrodku „Załogowa ” wyposażonym bardzo dobrze w niezbędny sprzęt.

Prowadzimy grupowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Najlepszym momentem do rozpoczęcia treningów jest wiek 13-14 lat.

Dorosłym miłośnikom łucznictwa oferujemy szkolenie indywidualne – do czasu uzyskania samodzielności a następnie samodzielne doskonalenie umiejętności na naszych torach. Natomiast nasi bardzo dobrzy Trenerzy  zawsze służą radą.

Więcej informacji: