Bardzo dobry start Łuczników

W dniach 7-8.08.2021 r. Bytom był areną Młodzieżowych Mistrzostw Polski w łucznictwie.  Na zawodach tych zdecydowane zwycięstwo – złoty Medal i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski  zdobył nasz zawodnik Marcin Jarosz.

Już podczas strzelania  eliminacyjnego  2 x 70m  stoczył wyrównany pojedynek z faworyzowanym  zawodnikiem Łucznika Żywiec  ulegając mu dopiero w ostatniej serii eliminacji trzema punktami.

Marcin wygrał wszystkie rozgrywane  pojedynki (czyli tzw. strzelania  rundek  systemem pucharowym) a w finale pokonał zawodnika CWKS „Resovia „Rzeszów  Pawła Czyża  6 : 4.

Mistrzowski tytuł Marcina jest pierwszym indywidualnym zwycięstwem naszego zawodnika w historii Młodzieżowych Mistrzostw Polski  i krokiem do celu jakim jest start  na Igrzyskach w Paryżu.

Nasza drużyna w składzie Marcin Jarosz , Mikołaj Miazga i Oskar Pyzowski wywalczyła VI miejsce a indywidualnie Mikołaj Miazga zajął   XV m. a Oskar Pyzowski  XXIX m.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Karolowi Grzymskiemu i Beacie Olędzkiej .