Sezon startowy 2023 zakończony

Sezon startowy 2023 za nami

Pierwszymi zawodami rangi  Mistrzostw Polski w 2023 roku  dla naszej sekcji kajakowej były Długodystansowe Mistrzostwa Polski które odbyły się w dniach 6-7 maja w Wolsztynie.

W walce o medal do ostatnich metrów rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 5 km liczyła się nasza kanadyjkarka Hanna Mikhno  która była ostatecznie IV , młodziczka Daria Strełkowskja ukończyła wyścig kanadyjkarek młodziczek na  V miejscu – był to wyścig na 3 km.

Trzech naszych kandyjkarzy juniorów młodszych startowało w wyścigu jedynek na dystansie 10 km. po pasjonującym wyścigu Dominik Jaroński był X.

W sierpniu w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada  Młodzieży podczas której nasza załoga  w składzie Aleks Skrzypiec – Maksym Sotnykof  wywalczyła V miejsce w wyścigu dwójek kanadyjek na dystansie 500 i 1000 metrów a Dominik Jaroński był VIII w wyścigu kanadyjek jedynek na dystansie 500 m.

Razem z Olimpiadą Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów na których Bartek Sarol  zdobył  VI miejsce w wyścigu jedynek na 200 m.

Na zakończenie sezonu nasi młodzicy wystartowali w najważniejszych zawodach dla tej kategorii wiekowej, w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików . Nasi kanadyjkarze Michał Sarnowski i Danylo Kravtsow w wyścigu dwójek na dystansie 2 km. zdobyła brązowy medal.

Ogółem był to udany sezon w którym nasi zawodnicy poczynili duże postępy które pozwalają liczyć ,że w roku 2024 będą już  zdobywać medale na Mistrzostwach Polski .