Promocja tenisa stołowego na molo w Sopocie

Tuż przy wejściu na sopockie molo w niedziele 5 czerwca br. rozstawili stoły pomorscy tenisiści stołowi. Była to realizacja pomysłu prezesa ATS Rumia p. Jarosława Przyborowskiego a głownym organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, przy współpracy z Pomorskim Związkiem Tenisa Stołowego i klubami KS AZS AWFiS Gdańsk, MRKS Gdańsk, ATS Rumia i UKS Skoczek Sopot. IMpreze po mistrzowsku prowadził redaktor Włodzimierz Machnikowski, znawca i uczestnik – sprawozdawca z wielu wydarzeń tenisa stołowego w szczególności z udziałem Andrzeja Grubby, Leszka Kucharskiego a także wychowanki naszego klubu Natalii PartykiPrezes PWZTS p. Mariusz Schaefer barwniescharakteryzował aktualny stan pomorskiego tenisa stołowego, wskazując kluby, gdzie można uprawiać tenis stołowy wyczynowo i amatorsko.Przedstawiciele 4 klubów przedstawili najważniejsze wyniki i możliwości treningowe. MRKS zaprezentował p. Karol Skolimowski. Były pokazy gier z udziałem także naszych zawodników. Przy przyjaznym sopockim zefirkumożna było zaobserwować ciekawe rywalizacje zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Pomorski tenis stołowy zaprezentował się przyjaźnie w promienaich sopockiego słońca i może stał się zachętą dla licznie zatrzymujących sie dzieci do podjęciatreningów  a dla dorosłych potwierdzeniem, że tenis stołowy można z powodzeniem grać w każdym wieku. Warto dodać, że miejsce wydarzenia odwiedziła Wiceprezydent Sopotu p. Magdalena Czarzyńska-Jachim.