Trzy medale (brązowe) Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyli nasi tenisiści stołowi

W dniach 23-28 kwietnia 2024 r. w Zielonej Górze rozgrywane były Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Duży sukces odniosła nasz drużyna juniorów w składzie Rafał Formela, Jan Sękowski i Mikołaj Łukaszewski, która wywalczyła brązowy medal. W fazie grupowej w pierwszym meczu pokonali drużynę Griffin’s Spin Szczecin 3:1. W drugim spotkaniu grupowym jego bohaterem był Jan Sękowski, który przy stanie meczu 0:2 w trzecim pojedynku pokonał Stanisława Stanisławskiego 3:2, odwracając losy meczu, umożliwiając Rafałowi Formeli i Mikołajowi Łukaszewskiemu zdobycie kolejnych punktów i wygranie  spotkania. W fazie pucharowej w ćwierćfinale w meczu z UKS Dojlidy Białystok znakomicie zagrał Rafał Formela zdobywając komplet 2 punktów a trzeci zwycięski punkt wywalczył Mikołaj Łukaszewski. W meczu półfinałowym nasza drużyna przegrała z Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:1 – punkt wywalczył Rafał Formela.

W turnieju indywidualnym klub nasz reprezentował tylko Rafał Formela, który dopiero w półfinale przegrał z Alanem Kulczyckim 4:1. /z którym wygrał w w meczu drużynowym/, zdobywając brązowy medal. Trzeci medal też brązowy wywalczył Rafał Formela w grze podwójnej z Arturem Gromkiem.

Sukcesów nie odnotowały nasze juniorki ani w rozgrywkach drużynowych ani w turnieju indywidualnym. Przy słabszej dyspozycji Wiktorii Wróbel nasz drużyna nawet nie wyszła z grupy, a z gry pojedynczej Wiktoria Wróbel zrezygnowała. Dlatego szczególnie cieszy duży sukces naszych juniorów i Rafała Formeli. Gratulujemy!!!!

20240414_122212