Zaczęliśmy sezon Łodzi Smoczych

Zaczęliśmy sezon Łodzi Smoczych z wysokiego C! Obroniliśmy tytuł Mistrzów Polski w kat. Mikst 🥇🥇 i zdobyliśmy aż 5 medali podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski! 🏆 13 maja na Jeziorze Starogrodzkim w Chełmnie rywalizowały najlepsze osady w Polsce.    Mistrzostwa na długim dystansie tym razem odbyły się na początku sezonu. Jeszcze pamiętamy nasz wielki sukces z zeszłego roku, czyli złoto w kat. Mikst podczas DMP 2022, również w Chełmnie. W tym roku dołożyliśmy drugi tytuł Mistrzowski, w kat. Open. Nasza męska osada, po emocjonującym i zaciętym biegu, pokonała wszystkich rywali.

Tytułów mistrza Polski w żadnej dyscyplinie nie rozdają za darmo. Mistrzostwa Polski to zawody najwyższej rangi a sukces na nich nie bierze się z niczego. W naszym przypadku to kilkanaście lat doświadczenia w sportach wodnych wielu naszych zawodników.   Przygotowania do Mistrzostw Polski to setki treningów i przepłyniętych kilometrów.  Biegi w kat. Mikst i Open na dystansie niemal 5 kilometrów to duże wyzwanie, w którym przez ponad 25 minut, wiosłując w bardzo szybkim tempie, trzeba utrzymać maksymalną siłę w każdym pociągnięciu. Gdy zbliżają się ostatnie metry a ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa, zamiast wytchnienia, trzeba jeszcze zwiększyć tempo i wykrzesać resztki sił. Jak ciężki to wysiłek, wie każdy, kto rywalizował w  dyscyplinach wytrzymałościowych. My ten dystans dwukrotnie wytrzymaliśmy najlepiej, fizycznie i psychicznie, wyprzedzając inne, również świetnie przygotowane osady.                                                                            Oprócz dwóch tytułów mistrzowskich, zdobyliśmy medale w kat. Senior Women, Junior Mikst i Junior Open. Nasze zawodniczki uległy rywalkom o 0,04 sekundy, co na dystansie 2400 metrów jest różnicą minimalną. Na pewno srebrny medal przy tak małej różnicy pozostawia niedosyt, jednak osada damska udowodniła, że cały czas jest w wysokiej formie. Osady juniorskie również osiągnęły doskonały wynik, zdobywając dwa srebrne medale.  Jaki jest nasz klucz do sukcesów? Od kilkunastu lat jesteśmy zgraną drużyną i zawsze wiosłujemy w jednym kierunku 😉                                                                                                                                                                      Poniżej wyniki:

Senior Mikst 4800 metrów – 1 miejsce🥇

Senior Open 4800 metrów – 1 miejsce 🥇

Senior Women 2400 metrów – 2 miejsce 🥈

Junior Mikst 2400 metrów – 2 miejsce 🥈

Junior Open 2400 metrów – 2 miejsce 🥈

ostatnie metry po drugie złoto